Théa Danmark
Hovedgaden 55A 1.sal
2970 Hørsholm


Kundeservice

Hvis du har medicinske spørgsmål eller klager over produkter eller ønsker at rapportere utilsigtede hændelser/bivirkninger direkte til Théa Nordic bedes du bruge nedenstående oplysningerne:

E-mail: safety@thea-nordic.com

Tel: +45 28 96 68 08   eller +46 727 100 370 (telefontid 9-15)

Du bør altid oplyse din læge eller tandlæge, hvis du har bivirkninger. Din læge eller tandlæge kan afgøre, om hændelsen involverer din behandling og om denne skal ændres.
De kan også give oplysninger fra din patientjournalsystemer, som er nyttig til at vurdere din bivirkning.

Er der bivirkninger ved din medicin, så meld dem til Lægemiddelstyrelsen.

Det er væsentligt, at vi får information om bivirkninger. Både sundhedsfagligt personale og medicinbrugere/pårørende kan melde bivirkninger direkte til Lægemiddelstyrelsen. 

Det gælder medicin brugt til mennesker, dyr eller ved kliniske forsøg.

Meld bivirkninger hos mennesker

Kurt_Bang
Kurt Bang
Business Unit Manager
k.bang@thea-nordic.com
Mobil: 00 45 2896 6808
Susanne L web
Susanne Lætgaard
Product Specialist

s.laetgaard@thea-nordic.com
Mobil: 00 45 2276 6161

Tine_Skytte
Tine Skytte
Product Specialist

t.skytte@thea-nordic.com
Mobil: 00 45 5084 1564

Uffe_Kemnitz
Uffe Kemnitz
Product Specialist
u.kemnitz@thea-nordic.com
Mobil: 00 45 2467 1314
Johan_Marlowe
Johan Marlowe
CEO Théa Nordic AB
j.marlowe@thea-nordic.com
+46 705 15 08 32
Ulf_Westerlund
Ulf Westerlund
Marketing Manager
u.westerlund@thea-nordic.com
+46 705 15 46 32
Peter rune
Peter Rune
Nordic Sales Manager OTC

p.rune@thea-nordic.com

+46 76 307 46 27

Dejan Nguyen
Dejan Nguyen
Nordic Product/Sales Manager

d.nguyen@thea-nordic.com

+46 727 14 88 85

maria hedström-3516 jpg
Maria Hedström
Nordic Product/Brand Manager

maria.hedstrom@theapharma.com

+46 702 12 51 51

Daniel_Folkesson
Daniel Folkesson
CFO
d.folkesson@thea-nordic.com
+46 727 10 86 60